ALBANIAONLINE.TV


Vai ai contenuti

Menu principale:


Mund te na ndiqni dhe ne YOUTUBE - ALBATV100

THIRRJE NGA PARTIA E LEGALITETIT


Perurim i ekspozites "Homazh Mjeshtrit Ibrahim Kodra"


70 VJETORI I GJYQIT SPECIAL


7 VJETORI I PAMVARESISE SE KOSOVES NE ITALI

Lin Delija
piktori shqiptar ne Itali

TRAZIRAT NE KOSOVE, KURTH I SERBISE

Presidentja e KOSOVES ZNJ.ATIFETE JAHJAGA vizite ne VATIKAN dhe ROME


URIME NGA OBORRI MBRETEROR SHQIPTAR

MASAKRA KOMUNISTE E TIRANESPERUROHET BUSTI I KONTIT BERTHOLD


TRAGJEDI TE HARRUEME3 : 0 FITROJA NE "TAVOLINE ?"


Papa Francesku, ne Tirane


Martiret e Kishes Katolike shqiptare


Mesazhi Princit Leka per situaten ne Maqedoni

Beteja e paqene ne FUSHE KOSOVE nga Prof. M.Pirraku

8 Qershor 1947 - 2014, 67 vjet nga ekzekutmi i pabese i Asim Abdurrahmanit Kokotlija Shpuza

ITALI - SHQIPERI, mundesite e vendit perballe

"30 VJET NE SHERBIM TE KOMBIT"Monografi nga Shoqata MEDVEGJA

MBRETI ZOG NDEROHET NGA AMBASADA E IZRAELIT

URIME NGA FAMILJA MBRETNORE SHQIPTAREKONCERT NE ROME ME RASTIN E FESTES SE PAVARESISE

AMBASADCORJA E KOSOVES NE ROME,znj.BUKURIJE GJONBALAJ, NE AUDIENZE TEK PAPA FRANCESKU

PREZANTOHET NE ROME LIBRI I ALDO TERRUZIT"BRENGA IME SHQIPTARE"


Mėtimet pėr dy statuja antishqiptarėsh, nė Kosovė dhe nė vendin-amė
Sabri Maxhuni-Novosella pėr kryekriminelėt Hoxha, Enver e Fadil


4500 shqiptare te pushkatuem, pa varr ?!

PERKUJTOHET KRYENGRITJA E POSTRRIBES

Takim Berisha - Raunig

U zhvillua nė New York, Parada e 28-tė Ndėrkombėtare e Emigrantėve

JOE DIOGUARDI ne Washington D.C.

SI E SHITI enveri KOSOVEN DHE KOSOVARET

KONFERENCA E LONDRES E PALIGJSHME

PARTIA E LEGALITETIT HAP FUSHATEN ELEKTORALE

5 VJETORI I PAVARESISE SE KOSOVES NE ROME

FESTIMET NE CAPITOL HILL per 100 vjetorin

ROME, SHOQATA "OCCHIO BLU"

MANIFESTIM NE MEDVEGJE

ALBANIA, ATLETA CRISTI,Ekspozite ne Rimini

MESAZH i PRINCIT LEKA II per Vitin e Ri

FESTOHET 28 NANDORI NE WASHINGTON

"Rishikimi i tė shkuarės komuniste,
si domosdoshmėri pėrtė ardhmen e vendit"

28 NANDOR 2012 CEREMONI PERKUJTIMORE NE VLONE

DEKORIME DHE MIRENJOHJE NE
100 VJETORIN E PAVARESISE


100 VJET PAVARESI 100 VJET SHQIPNI

100 VJETORI NE KOSOVE

AKTI ORIGJINAL I PAVARESISE

VARRIMI I MBRETIT ZOG I NE ATDHE

BABALLARET E KOMBIT ME GERMA TE ARTA

DIASPORA PER ZHVILLIM

PROGRAMI ZYRTAR I FESTIMEVE TE
100 VJETORIT TE PAVARESISE


MARK GJONAJ ZGJIDHET NE NEW YORK

EKSPOZITE ME MEMORANDUMET KRYESORE

SHOQATA KULTURORE SHQIPERI-AZERBAJXHAN

XHORXH WASHINGTONI ORIGJINE SHQIPTARE

DITET SHQIPTARO - AUSTRIAKE NE
100 VJETORIN E PAVARESISE


JOE DIOGUARDI, MISIONAR I SHQIPTARISE

PRESIDENTI SHQIPTAR Z.BUJAR NISHANI
NE NEW YORK


BERISHA ne KONGRESIN e IDC ne ROME

EKSPOZITE E 12 PIKTOREVE KOSOVARE NE ROME,
ME RASTIN E 15 VJETORIT
TE VDEKJES SE NANE TEREZES

ISMAIL QEMALI DHE SHPALLJA E PAMVARESISE

AKTI ORIGJINAL I PAMVARESISE

DEKLARATE E PARTISE SE LEGALITETIT

SHQIPNIJA ETNIKE APO E MADHE,
NJI REALITET I DOMOSDOSHEM


66 VJET ME PARE VDES NE BURG PATRIOTI ,
FIRMETARI I AKTIT TE PAMVARESISE BEDRI PEJANI


PERKUJTIMORE, ASIM ABDURRAHMANI SHPUZA,
KONSULL NDERI I AUSTRISE,
65 VJET NGA PUSHKATIMI I PABESE


PRINCI LEKA II NDEROHET ME URDHERIN KALORESIAK
TE SHEN MORISIT DHE LAZRIT


REVOLTA E QAFE BARIT 1984

ROME, PREZANTOHET SHOQATA E
MIQESISE PARLAMENTARE ITALI-SHQIPERI


NE PRIZREN,PERUROHET ABETARJA E PERBASHKET
SHQIPTARO-KOSOVARE


U THEMELU NE ROME ODA EKONOMIKE
ITALO-KOSOVARE


KONCERT PERKUJTIMOR, NE ROME PER NDER
TE PROF.GJ.XHANXHAFILIT


CEREMONI FALENDERIMI NGA AMBASADA
E KOSOVES NE ROME


20 VJET DEMOKRACI

SHPETONI REPUBLIKEN E KOSOVES

FESTOHET 4 VJETORI I PAVARESISE SE KOSOVES

ROME, PERKUJTIMORE PER SKENDERBEUN

MASAKRA E TIVARIT

FAMILJA BORSHI(GAPI) I MBIJETOI PERSEKUTIMIT KOMUNIST


TAKIM NE ROME, BASHA - ALEMANNO

BALLI KOMBTAR NE KOSOVE


URIME NGA Prof.SAMI REPISHTI

KONFERENCA E LONDRES 1913, NDAU TROJET SHQIPTARE

LARGIMI I TRUPAVE AMERIKANE NGA KOSOVA

PERKUJTOHET KRYENGRITJA E POSTRRIPES

SHQIPTARET NE MAL TE ZI

LEKA ZOGU I, Mbreti i Shqiptareve nderroi jete

PERVJETORI I PAVARESISE

TERENC TOCI, NJE JETE PER SHQIPERINE

DIOGUARDI ZBULON PLANIN GREK

AT GJERGJ FISHTA NE 140 VJETORIN E LINDJES

"SHQIPONJA E LIRISE" CIFTIT DIOGUARDI

"JETE E HUMUN" NJI LIBER NGA EJELL COBA

DITA E REFUGJATIT POLITIK

"GJYQI" I PARE "SPECIAL"

KONGRESI I DYTE I MANASTIRIT, 100 VJETORI

SKENDERBEU NE ROME

JAVA E KULTURES SHQIPTARE ne MILANO

MUSTAFA MERLIKA-KRUJA

FAMILJA BORSHI(GAPI) i mbijetoi persekutimit komunist

PAMVARESIA E KOSOVES LEGJITIME !

65 vjet nga vrasja mizore....

MINISTRI I KULTURES,FERDINAND XHAFERAJ NE ROME

NANE TEREZA, NJI VAJZE ME EMRIN GONXHE

SADETE JUKA (SHPUZA) NJI POETE SHKODRANE

FESTOHET 2 VJETORI I PAVARESISE SE KOSOVES

17 SHKURTI 2010 , nga ENGJELL KOLIQI

LUGANO,INAUGUROHET MUZEU I PIKTORIT TE SHQUAR SHQIPTAR
IBRAHIM KODRA , NE 4 VJETORIN E VDEKJES

21 SHKURT MILANO DIREKT LIVE


AMBASADA E KOSOVES NE ITALI


Ne MILANO, Shoqata "KOSOVA E LIRE"
mbledh ndihma per zonat e permbytuna,


ROME, KTHEHET KOKA E ZEUSIT NE BUTRINT

MILANO, NDERMARRJA DRENICA

FESTOHET NE KORBETA, ITALI PAMVARESIA E KOSOVES

17 shkurt 2009, 1 vjetori i pamvaresise se KOSOVES

UN JAM MIRE KUR ASHT MIR SHQIPNIJA
ISA BOLETINI

MARTIRET SHQIPTARE dhe.........

LEKE PERVIZI, URON FESTEN KOMBETARE

XHEJMS BELUSHI, rikthehet ne vendlindjen e prinderve

Ditet e Letersise Shqipe ne MICIGAN

40 VJETORI I VRASJES i Mesuesit Hero SEFER SELIMI

At Gjergj Fishta: "Gjuha shqype"Ngjyrė tė kuqe ka flamuri,
Me shqiponjėn me dy krerė,
Na jep emrin mė tė bukur
....Jam shqiptar
...............me besė e nder.

LAVDI HERONJVE, TE ATEHERSHEM E TE SOTEM QE SFIDUAN BARBARINE SERBE NE BEOGRAD !
SHYQYRI BORSHI dhe TERENC TOCI DY INTELKTUAL
NANE TEREZA, NJI VAJZE ME EMNIN GONXHE
Prof.ITALO FORTINO "MJESHTER I MADH"
Kushtue Dipl.Ing. ASSIM ABD.SHPUZA, pushkatue me 8 Qershor 1947

albaniaonline.tv, shqiperia,kosova, atdheu, iliret, historia, | borshis@libero.it

Torna ai contenuti | Torna al menu